Czym są owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

Czym są owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

Owijarki do palet są urządzeniami pozwalającymi na owijanie folią stretch przeróżnych pakowanych ładunków. Proces owijania może może przebiegać na dwa sposoby. Jednym z nich jest obracanie danego przedmiotu na specjalnym obrotowym stole, a drugim obracanie wokół ładunku wózka z folią.

Owijarki do palet to urządzenia, które mogą pracować z operatorem, jak i same poprzez ustawienie ich w automatycznych liniach pakujących. Istnieje kilka podziałów takowych owijarek. Jednym z nich jest podział na owijarki automatyczne i półautomatyczne. Półautomatyczne przeznaczone są dla niewielkich zakładów lub dla tych, które nie mogą pozwolić sobie na zbudowanie linii automatycznej. Natomiast automatyczne są idealnym rozwiązaniem dla zakładów, które cechuje wysoka wydajność, a owijanie musi przebiegać szybko i sprawnie. Oprócz tego wyróżniamy owijarki owijające w pionie i w poziomie. Do owijających pionowo możemy zaliczyć owijarki ze stołem obrotowym, czyli obrotnicą dla ładunku (np.: C-One Trio, C-One Plana, C-One Extrema). Pionowo owijają również owijarki z wirującym ramieniem.

W ich przypadku owija się stojący ładunek, który może posiadać dowolną wagę (np.: C-One Motus, C-One Vertex SP, P18, Vertex X 40). Najbardziej wydajnymi pionowymi owijarkami są natomiast owijarki pierścieniowe (np.: Cyklop CSR, Cyklop GL 2000, Gema GL Ring). Owijarki pionowe dzielimy natomiast na automatyczne (np.: GG Macchine BOX 300/500 A, GG Macchine AT 300 A, GG Macchine BOX 800/ 1000 A) oraz półautomaty pracujące z operatorem (np.: GG Macchine Evoring S, GG Macchine AT 1500 S, GG Macchine AT 1800 S). Owijarki posiadają wiele opcji wyposażenia takich jak: ważenie i liczenie owiniętych ładunków, kontrola owijarki specjalnym pilotem, ustawianie prędkości owijania, zewnętrzny pulpit służący do sterowania, automatyczne przenośniki rolkowe, automatyczne mocowanie folii, przywiązywanie ładunków do palety folią, która ustawiona jest w poprzek, rampa podjazdowa lub rama służąca mocowaniu owijarki do palet we wnęce oraz konstrukcje, które są specjalnie powiększone dla ogromnych ładunków.

Post Author: admin