D. Trump prezydentem USA

Donald Trump, uznany milioner oraz telewizyjny gwiazdor bez politycznego dorobku i doświadczenia, ku zaskoczeniu wielu z nas wygrał wybory na prezydenta w USA, zostawiając na pokonanym polu niedawną sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.

Strasznie dobry rezultat Donalda Trumpa to kompletne zaskoczenie. Wszystkie przewidywania w dniach przed wyborami wskazywały, że to Hilary powinna wygrać. D. Trump wygrał z nią w dużej mierze dzięki poparciu białoskórych mężczyzn oraz ewangelików, jacy od pierwszych dni stanowili najwierniejszą grupę jego zwolenników. To w dużym stopniu mężczyźni pozbawieni skończonych studiów, którym gorzej funkcjonuje się w obecnej, globalnej gospodarce. Klęska Hilary Clinton komunikuje jednakże, że najpewniej oddało głos na nią znacznie mniej dziewczyn niż się spodziewano. Zdaniem analityków nagrania z brzydkimi słowami Trumpa o kobietach nie wywarły na wyborcach tak wielkiego wpływu, jak można było się spodziewać.

O świetnym osiągnięciu wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały zaskakujące wygrane w paru dużych stanach wahadłowych, w tym w Karolinie Północnej.

Zwycięstwo D. Trumpa znaczy tyle, że kolejnym prezydentem stanów zjednoczonych po raz pierwszy zostanie mężczyzna bez żadnego politycznego doświadczenia. Zdaje się to być wyjątkowo wielce zastanawiające, de facto w życiu może być to niebywale przydatne, ponieważ tego typu mężczyzna nie posiadający gorszych politycznych przyzwyczajeń będzie mógł wprowadzić w stanach i na świecie wiele opłacalnych zmian.

Post Author: admin