kolorowe pranie na suszarce

O czym warto pamiętać podczas prania?

Pranie chociaż zdaje się być czynnością nadzwyczaj łatwą, wielu spośród nas może sprawić niezły problem. Innowacyjne urządzenia piorące posiadają programy wyjaśnione w niezwykle jasny sposób, jednak, co jeśli nasza pralka nie ma tego rodzaju unowocześnień? Oto parę sugestii, jakie trzeba wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie odzieży

Najważniejsze, by nie umieszczać wszystkich ubrań na raz do pralki. Sortujemy ciuchy po kolorach jak również tkaninach, z jakich są wyprodukowane. Jeżeli chodzi o kolory to pranie trzeba rozdzielić na jasne, ciemne oraz kolorowe. Właściwa selekcja kolorów umożliwi stronienie od zafarbowania ubrań. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej odczytywać metki, jaka temperatura prania jest polecana przez producenta. W odmiennej temperaturze będziemy prać jeans, jedwab czy akryl.

2. Sprawdzaj metki!

Jak już uprzednio pisaliśmy dobrze jest zajrzeć na rekomendacje dotyczące prania zapisane na . Dzięki nim będziemy wiedzieli nie wyłącznie, jaka jest rekomendowana temperatura prania, lecz także czy w ogóle powinniśmy prać i prasować.

suszenie jasnego prania3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór dobrej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w niewielkich temperaturach. Ciężkie zanieczyszczenia w wysokich. Też czarne ubrania powinno się prać w małych temperaturach, przez co nie stracą tak szybko swojego koloru.

4. Wybór specyfiku do prania

Ciemne, jasne bądź też kolorowe? W zależności od tego, jakie robisz pranie, wybierz odpowiedni preparat. Dostępnych jest sporo produktów – proszki, kapsułki jak również płyny. Pamiętaj, żeby preparat był dobrany do koloru prania! Komplementarnie należy także użyć płynu do płukania, który nada ubraniom świeższy zapach. Możesz też dodać do pralki profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyławiać pigmenty, jakie w razie czego mogły by pofarbować inne ubrania.

5. Uruchamiamy pralkę

Posegregowane ciuchy trzeba umieścić w bębnie pralki, dorzucić preparaty do prania, wyselekcjonować najlepszy program, zatrzasnąć drzwi od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, iż proste?

Post Author: admin