długie włosy

Włosy – jak je pielęgnować?

Fryzura to znak rozpoznawczy dowolnej dziewczyny. Dbanie o nie wielokrotnie sprawia problemy. Cześtokroć wystawiamy je na złe warunki chociażby każdego dnia osyszając suszarką czy prostując. Włosy bardzo nieturdno jest uszkodzić, zdecydowanie trudniej zregenerować.

Mycie włosów

Naprawdę zniszczone włosy wymagają niejednokrotnie długich kuracji, które wielokrotnie są także kosztowne. Podstawą pielęgnacji jest oczyszczenie włosów. Powinniśmy brać szampony naturalne, pozbawione parabenów oraz, takie dobrane do naszego rodzaju włosów. Co istotne, przed umyciem powinno się również pamiętać o solidnym rozczesaniu włosów. Włosy należy traktować w niezwykle delikatny sposób.

olej rycynowyOdżywianie

Drugim szczeblem w systematycznej pielęgnacji włosów powinno być ich odżywianie. Podstawowe produkty, które kupimy na rynku to produkty do zmywania a także bez spłukiwania. Dla włosów słabych dużo bardziej odpowiednim rozwiązaniem będą produkty, jakie po zastosowaniu należy spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon powinno się dopasować do rodzaju włosów, aby zbytnio ich nie obciążała.

Odbudowa

Istnieje wiele metod odnowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz popularniejszy jest olej rycynowy Tropic Isle Living, który posiada lepsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejkami należy przede wszystkim pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane efekty.

Poznaj także inne zastosowanie olejku rycynowego https://www.youtube.com/watch?v=RDLCxv6L34g

Post Author: admin