Wybierz się na Śląsk

Jeżeli poszukujesz miejsca na weekendowe wyjazdy, zdecyduj się na Śląsk. Udaj się na oglądanie niezwykłych zabytków, a także pięknych miejsc, które pozwolą Ci poznać różnorodną przeszłość jednego z najciekawszych obszarów Polski. Przy okazji skosztuj również specyficznych regionalnych smaków kuchni. Przekonaj się, że istniejący stereotyp o śląsku już dawno odszedł do lamusa. Zaobserwuj transformacje, jakie zaszły na przestrzeni lat w rejonie, jaki dalej większości Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami oraz hutami.

Najciekawsze miasta Śląska

Udając się na Śląsk powinieneś zwiedzić Tychy. Odkryjesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas wycieczki zrozumiesz historię piwowarstwa, ale także będziesz mógł zaobserwować jak obecnie produkuje się piwo. Zakosztujesz przy okazji niedawno uważonego piwa. Następnym celem przygody na twojej liście, musi być Chorzów i zlokalizowany tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych parków w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci odsapnąć od tumultu miasta również odpreżyć się. W centrum skweru ulokowane jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zerkniesz na kosmos z całkowicie odmiennej perspektywy. Będąc w parku, należałoby jeszcze zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny lub pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ też wycieczkę po Katowicach – stolicy rejonu. Znajdziesz tam istotny dla Śląska, Katowicki Spodek również Muzeum Śląskie. Jeśli pragnąłbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu warto odwiedzić Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najatrakcyjniejszych atrakcji turystycznych regionu. Będziesz mieć możliwość zjechać kolejką 320 metrów w dół. Możesz poczuć się prawie jak górnik w trakcie oglądania podziemnych chodników. Po wyprawie, warto zajrzeć także do najniżej ulokowanego baru w Europie, gdzie zakosztujesz śląskich straw.

Multum miejsc, a mało czasu

Żeby zaznajomić się ze wszystkimi ciekawostkami proponowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Stąd, należałoby przemyśleć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W czasie dwóch dni w 25 miastach regionu, odbędzie się aż 500 wielorakich zdarzeń zadedykowanych historii rejonu również technice. Wyłącznie od Ciebie zależy, w jakich będziesz uczestniczyć.

Post Author: admin