Plusy sufitów napinanych

Napinane sufity to nie żadna świeżynka w urządzaniu wnętrz. Z tym, iż kilka lat temu wykorzystywano je przede wszystkim przy organizacji np. basenów oraz sal wykładowych. Na tę chwilę wspomniana technologia jest bardziej popularna i znacząco dostępniejsza kosztowo. Wykorzystanie sufitu napinanego jest rzeczywiście przeróżne – mają możliwość być wstawiane na prawdę w każdym miejscu, rozpoczynając od naszej kuchni, a na wielkich obiektach miejskich kończąc. Napinany sufit ma szansę też pełnić zastosowanie tła.

Sufit napinany to pewien gatunek niedopracowanych podwieszanych, z tą właśnie rozbieżnością, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po krawędziach sufitu pod stropem i membrany, która jest rozciągnięta pomiędzy nimi. Atutem sufitów napinanych w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest właściwie pełna dowolność projektowania. Mamy szansę kreować niezwykle dużO różnorodnych kompozycji: łukowych, wielopoziomowych. Zespolenie tego z zróżnicowaniem barw i lamp gwarantuje nam świetny skutek. Kolejną dominacją opisywanych sufitów jest możliwość wyboru de facto jakiegokolwiek koloru i jego powierzchni: błyszczącej lub matowej. Sufity napinane efektywnie kryją wszelkie nieładne pęknięcia, a takie z powierzchnią na błysk (zwane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to też sufity bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju zniekszłałcenia, uderzenia.

Wieszanie sufitu to lekka przyjemność – jest czyściutki i niezwykle sprawny, bo zajmuje kilka godzin (zazwyczaj od 3 do 7 godzin). Całą operację możemy zorganizować nawet bez potrzeby opróżniania szaf oraz innych przedmiotów z naszego biura. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i instalację sufitu napinanego oddajmy profesjonalnej załodze. Przy instalacji sufitu niebywale ważne jest, by postarać się także o jego dobre oświetlenie. Mamy prawo zastosować na przykład paski LED jednokolorowe. Takiego typu sufit na 100% uczyni nasz pokój nowoczesnym i stylowym.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego serwis polega wyłącznie na lekkim przemywaniu.

Post Author: admin