Śląskie miasto, które zachwyca

Śląsk to nie tylko Katowice. W obszarze zlokalizujemy niemało oryginalnych terytoriów, które będą umiały nas zafascynować swoim widokiem oraz historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej podróżni decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina położona w centrum aglomeracji Śląskiej. Jeśli ubóstwiacie poznawać nowe terytoria, mające niespotykaną nigdzie indziej aurę, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając dróżki Bytomia możemy zauważyć bogactwo styli architektonicznych. Szczególnie w sercu miasta. Znajduje się tam historyczny park miejski, do jakiego możemy udać się na spacer. W bardzo bliskiej odległości ulokowany jest gmach Urzędu Miejskiego, który został wybudowany w czasie międzywojennym. W tym samym okresie stanęła także pływalnia publiczna, umiejscowiona koło urzędu. W okolicy znajdują się przepiękne przedwojenne kamienice. Idealnie przedstawiają różnorodną przeszłość miasteczka. Bytom jest jednym z najdawniejszych miast w Polsce. Został utworzony 3 lata przed Krakowem, ale pierwsze uwiecznione doniesienia o wsi pochodzą z 1105 roku. W sercu miasta wyszukamy multum zabytkowych domów, ale na naszą uwagę zasługuję jeszcze inne obszary Bytomia. Na jego pograniczach położony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa również sauna. W mieście spotkamy się z ogromną ofertą kulturalną. Umiemy skusić się na spektakl do Opery Śląskiej, jaka posiada swoją siedzibę w sercu miasteczka. Jeśli pośród nas są zwolennicy sztuki nowoczesnej, to winni oni przejść się w stronę historycznych terenów pokopalnianych nieopodal serca miasta. Odkryją tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są dawne budynki cechowni także administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy kochają wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny wraz z kręgielnią. Na lokalnym rynku zlokalizujemy wiele spokojnych lokali, w jakich możemy sympatycznie spędzić wolny czas.

Miasteczko wspaniałe duchem

Nie myśl i już dziś wybierz się na wędrówkę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, otwarte są obiekty sportowe. Jeżeli preferujesz spokojnie spędzać czas, możesz udać do jednej z wielu restauracji oraz pubów, jakie znajdują się w sercu miasteczka. Dzięki różnorodnej ofercie rozrywek, na pewno wynajdziesz tu miejsce dla siebie. Atrakcyjne oferty hoteli w Bytomiu znajdziesz na http://bytom-hotel.pl/.

Post Author: admin